Detektory tunelowe Vistus® znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie stawiane są najwyższe wymagania odnośnie dokładności detekcji i niezawodności w działaniu. Zależnie od zastosowania istnieją różne zestawy elektroniki obliczeniowej. Dzięki zaawansowanej technice rozwiązywane są najtrudniejsze zagadnienia. Obudowa ze stali nierdzewnej i forma bez spawów i łączeń czynią ten detektor najlepszym wyborem w zastosowaniach w tak trudnych warunkach pracy jakie panują w przemyśle spożywczym. Produkty które zawierają w sobie elementy przewodzące mogą być w prosty sposób eliminowane dzięki nowoczesnej technice cyfrowej. Detektory nie wymagają żadnej kalibracji ani konserwacji.

 • Uniwersalne zastosowanie – technologia multiczęstotliwości kwarcowej Vistus® daje możliwość wyboru częstotliwości w zakresie od 60 –1000 kHz
  Obsługa zakresu niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości za pomocą jednego urządzenia.
  Dzięki temu Vistus® optymalnie dopasowuje się do różnych właściwości produktu i uzyskuje największe czułości dla wszystkich metali magnetycznych i niemagnetycznych.
 • Łatwe czyszczenie – stopień ochrony IP65, opcjonalnie IP69k
  Niezależnie od tego czy urządzenie stosowane jest w strefie mokrej czy suchej – Vistus® bez problemu wytrzymuje nawet czyszczenie wodą pod ciśnieniem.
 • Pewnie i łatwo – nowa koncepcja obsługi za pomocą kolorowego ekranu dotykowego 5,7”
  Każdy z użytkowników – administrator, kierownik jakości, technik, serwisant , czy też operator przy linii produkcyjnej – ma specyficzne potrzeby, jeśli chodzi o obsługę urządzenia.
  Seria Vistus® dla każdej z tych grup oferuje odpowiednie menu, co znacznie redukuje złożoność obsługi detektora. Każdy z użytkowników po zalogowaniu do systemu ma możliwość wywołania swoich własnych ustawień, takich jak m.in. ustawienia wyświetlacza czy języka menu.

Funkcjonalność

Cyfrowy wykrywacz metalu z prostokątnym tunelem transportowym o konstrukcji zamkniętej
(niedzielonej),przeznaczony do jednoczesnej detekcji metali żelaznych (stal zwykłej jakości , stal k.o.) i nieżelaznych (miedź, aluminium itp.) głównie w produktach spożywczych, jak też w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym i tworzyw sztucznych. Wykrywacz jest przeznaczony do zainstalowania na przenośniku taśmowym , rolkowym lub płytkowym, zsuwni, rynnie ślizgowej i innych systemach transportu poziomego, przy zachowaniu podanej w danych technicznych strefy wolnej od metalu. Dzięki konstrukcji zamkniętej wykrywacz posiada bardzo wysoką czułość detekcji w całym obszarze tunelu.
Szybko i niezawodnie – pamięć na 50 produktów (200-opcja)
Vistus® umożliwia automatyczne wczytanie produktów i zapamiętanie wszystkich potrzebnych parametrów. Dzięki temu możliwe jest szybkie przełączanie między produktami podczas trwającej produkcji.

 • Otwór detektora wysokość: 50 – 500 mm (stopnie co 50 mm)
 • Otwór detektora szerokość: 100 – 700 mm (stopnie co 50 mm)
 • Materiał: stal nierdzewna
 • Obszar niemetaliczny dla elem. statycznych: 1,0 x wysokość detektora
 • Obszar niemetaliczny dla części ruchomych: 1,5 x wysokość detektora
 • Mocowanie: 4x gwint M12 x 45
 • Wyświetlacz i Klawiatura: 20 x 240 TFT (65.536 kolorów). klawisze multifunkcyjne i nawigacyjne
 • Sonda – nadajnik: 50 Ohm; (50 – 1.000 kHz)
 • Sonda – odbiornik: HDC-IQ – odbiornik cyfrowy (31 Bit) z funkcjami specjalnymi i i możliwością pracy wieloczęstotliwościowej (maks. 4 częstotliwości)
 • Stopień ochrony: IP65
 • Napięcie zasilające: 85 – 264 VAC; 50/60 Hz opcja: 24 VDC
 • Kontrola tow. paczkowanych

  Oferujemy detektory wraz z wagami kontrolnymi w wersji legalizowanej i nielegalizowanej

  , INLINE i ENDLINE

  Helpdesk

  W ramach projektu oferujemy pełne wsparcie doradcze klienta

  Montaż i serwis

  Oferujemy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz dostęp do części zamiennych.

  Uruchomienie i szkolenia

  Po uruchomieniu gwarantujemy fachowe szkolenie personelu obsługującego
  Jak możemy Ci pomóc?

  Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta

  KONTAKT Z NAMI

  Jesteśmy światowej klasy producentem inżynieryjnym dostarczającym najwyższej jakości produkty, usługi i rozwiązania dla naszych klientów.

  Łukasz Jusewicz
  Prezes at Pro-Nova Control Sp. z o.o..