Czujnik tensometryczny

Czujniki tensometryczne Zemic Europe

Zemic jest jednym z wiodących i największych producentów czujników tensometrycznych na świecie gwarantującym najlepszy stosunek jakości do ceny. Produkty Zemic mają swoje zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Do szerokiej gamy produktów Zemic oprócz czujników zaliczają się również sumacyjne puszki wagowe, monty, stopki, przewody.

Wybór czujnika tensometrycznego

Czujnik tensometryczny

Czujniki tensometryczne Zemic występują w wielu wariantach, każdy czujnik może posiadać np. różne długości przewodu, różny maksymalny udźwig lub klasę dokładności ważenia. Wszystkie czujniki produkowane przez Zemic mogą być stosowane jako zamienniki dla pozostałych producentów. Ilustracja obok przedstawia fragment dokumentacji technicznej czujnika Zemic BM8H, na stronie producenta tutaj, znajdują się dokumentacje techniczne dla wszystkich produktów Zemic.

Podstawowym kryterium podczas doboru czujnik Zemic w zamian za czujnik innego producenta jest jego wymiar. Można go zweryfikować przed zakupem na podstawie dokumentacji technicznej. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozstaw śrub mocujących oraz odległość mocowania stopki od śrub mocujących. Wysokość czujnika w większości sytuacji nie stanowi problemu gdyż możemy ją zniwelować regulacją stopki. Kolejną istotną sprawą jest sprawdzenie klasy dokładności czujnika np. C3, C4, te oznaczenia znajdują się przy każdym modelu czujnika. Jeśli pomost wagowy lub inne urządzenie pomiarowe wykorzystujące czujniki tensometryczne wyposażony jest w więcej niż jeden tensometr należy wymienić wszystkie czujniki tak aby nie różniły się one modelami lub jeśli pozostałe czujniki to produkty Zemic należy dokonać wymiany na taki sam model jak pozostałe. Każdy czujnik wagowy posiada swój maksymalny udźwig, nośność, powinna ona być zawsze dobrana z zapasem biorąc pod uwagę masę ważonych przedmiotów oraz konstrukcji zamocowanej na nich i jednocześnie taka sama jak w pozostałych czujnikach.

Jeśli masz problem z wyborem tensometru lub akcesoriów dla niego przeznaczonych zadzwoń do nas lub napisz. Dołożymy wszelkich starań aby rozwiać twoje wątpliwości i pomożemy w dokonaniu prawidłowego wyboru produktu Zemic.

Produkty Zemic

[product_categories orderby=”menu_order” order=”” columns=”3″ ids=”55, 62, 63, 64, 57, 60, 61, 59″]

Polecane produkty